Ziraat Bankası Kredi Kartı

tarafından
106
Ziraat Bankası Kredi Kartı

Ziraat Bankası Türkiye’de tek kartta hem banka hem kredi kartı özelliğini başlatan ilk banka olmuştur. Bankkart Combo ile hem banka kartı hem de kredi kartı özelliği taşıması nedeniyle yanınızda çok fazla kart taşımanızın önüne geçilmekte. Ziraat bankası kredi kartı başvurusu yaptıktan sonra telefon veya sms yoluyla başvurunuzun sonucu banka tarafından iletilmektedir. Başvurunuzun olumlu sonuçlanması halinde kartınız basılarak iletişim adresinize veya belirttiğiniz banka şubesine gönderilmektedir. Eğer ziraat bankasında hesabınız mevcut değilse bankacılık sözleşmesi ile birlikte gönderilmektedir.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvuru

Bankkart Combo kredi kartıyla; taksitli alışveriş, combolira puan kazanımı, bankkart combo’ya özel indirim ve kampanyaları ankaşmalı işyerlerinde kullanabilirsiniz. Combo kumbara özelliği sayesinde banka kartıyla ve kredi kartınızla kazandığınız combolira puanlarınız tek bir yerde toplanır. Biriken puanlarınızı üye işyerlerinde kullanabilirsiniz. Biriken combolira miktarınızı öğrenmek için internet bankacılığı, telefon bankacılığı ve mobil uygulama üzerinden kontrol edebileceğiniz gibi, COMBOLİRA yazıp bir boşluk bırakıp kartınızın son 6 hanesini yazıp 4747’ye SMS atarak puan miktarınızı sms ile öğrenebilirsiniz. Ziraat Bankası her ay farklı bir sektör belirleyerek bu sektörlerde yapacağınız harcamalara ek combolira kazandırır.

Bankkart Combo kartınıza tanımlı banka hesabınızda kredili mevduat hesabı özelliğinin tanımlı olması halinde KMH limitiniz dahilinde taksitli alışveriş yapabilirsiniz. Ayrıca aylık 5.000 TL’ye kadar alışverişlerinizi erteleyebilirsiniz.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kredi kartı ve banka kartını tek kartta birleştiren bankkart combo’ya; Ziraat Bankası şubelerinden, Ziraat Bankası web sitesinden, internet bankacılığından, mobil uygulamadan, telefon bankacılığından ve sms ile başvuru yapabilirsiniz. Telefonunuzdan SMS ile hızlı ve kolay başvuru yapmak için COMBO yazıp bir boşluk bırakıp TC Kimlik numaranızı yazarak 4747’ye SMS göndererek başvuruda bulunabilirsiniz.

Ziraat Bankası Öğrenci Kredi Kartı

Ziraat Bankası KYK kredi ve burs alan öğrencilere otomatik olarak banka kartı oluşturmaktadır. Dileyen öğrenciler kartlarındaki kredi kartı özelliğini başvurarak aktif hale getirtebilmektedir. Genç Bankkart için 18-26 yaş aralığında olmak ve kredi veya burs alıyor olmak gerekmektedir. Ayrıca Gençbankkart’ın banka kartında harçlık avans hesabı tanımlanmakta olup kyk kredi veya bursu yattığında otomati olarak KMH hesabı olan harçlık avans hesabının ücreti alınmaktadır. Harçlık avans limitini isterseniz açtırarak kullanabilirsiniz ancak harçlık avans limitiniz nakit çekime kapalıdır. Ziraat Bankası Öğrenci Kredi Kartı Başvurusu için GENC BANKKART yazıp 4747’ye SMS göndererek başvurabilirsiniz.

Ziraat Bankası Limit Arttırım Talebi

Her bankada olduğu gibi Ziraat Bankasında da kredi kartı limit arttırım talebinizin olumlu değerlendirilmesi için bir kaç kriter vardır. Ödemelerinizi düzenli yapıyor olmanız ve kayıtlı bir meslek gelirinizin olması gerekmektedir. Ziraat Bankası şubelerinden, internet bankacılığından, mobil uygulamadan, telefon bankacılığı ve SMS yoluyla limit arttırım talebinde bulunabilirsiniz. Limit arttırım talebinizin sonucu bir kaç dakika içerisinde sms olarak telefonunuza gönderilmektedir. SMS yoluyla hızlı bir şekilde limit arttırım talebinde bulunmak için LİMİT yazıp kartınızın son 6 hanesini yazıp talep ettiğiniz limit ve aylık net gelirinizi yazarak 4757’ye SMS göndererek başvurabilirsiniz.

Ziraat Bankası Yıllık Kart Ücretleri

Her bankada olduğu gibi Ziraat Bankasında da aidatsız kredi kartları bulunmaktadır. Bankanızı arayarak veya şubenize giderek aidatsız kredi kartı talebinde bulunabilirsiniz. Ziraat Gençkart’ın yıllık ücreti 15 TL, Combo kartlar yıllık 23.75 TL, Platinum Combo kartlar 47.75 TL, Gold Combo kartlar yıllık 39.50 TL aidatları bulunmaktadır. Öğrencilik durumunu belirten belge ile banka şubenize giderek aidatsız bir kart alabilir veya mevcut kartınızdan aidat alınmaması talebinde bulunabilirsiniz.