Vakıfbank Dolar Vadeli Hesabı

tarafından
36
Vakıfbank Dolar Vadeli Hesabı

Türk bankacılık sektöründe güçlü duruşu ve uygun vade oranları ile önemli bir yerde bulunan Vakıfbank dolar vadeli hesabı ile müşterilerine mevduat işlemlerini sunmaktadır. Sunulan bu hizmette, dolar cinsinden paraların hesaplara aktarılması ya da hesaplarda bulundurulan dolar bazındaki paraların, belirlenen vadelerde faizlendirilmesi işlemleri yapılmaktadır.

Mevduat ürünleri başlığı altında toplanan bu sistemde, banka işlemlerini kullanan tüm müşteriler bankaca belirlenen kurallar çerçevesinde, vadeli dolar hesabı açabilmekte ve yatırdıkları ya da bulundurdukları paralara yine bankaca belirlenen oranlarda faiz alabilmektedir.

Vakıfbank Dolar Vadeli Hesabı Vadeleri

Vakıfbank’ın müşterilerine sunduğu mevduat hesabı seçenekleri arasında Türk lirası, euro ve dolar gibi seçenekler bulunmaktadır. Özellik ile döviz mevduat hesabı olarak sürdürülen işlemlerde hesap sahipleri, döviz kurunun hareketlerine göre kazanç elde etmektedir. Sunulan sistemde doların Türk lirası karşılığında yükselişine endeksli mevduat hesabı açılmaktadır. Vakıfbank tarafından dolar mevduat hesaplarına yönelik olarak uygulanan vade işlemleri, 1 ay, 3 ay, 6 ay ve 12 ay olarak belirlenmiştir.

İsteyenler bu vade seçeneklerinden birini tercih ederek hesaplarında bunan döviz miktarlarını, aylara göre belirlenen faiz oranları altında değerlendirebilirler. Müşterilere sunulan bu hizmette farklı faiz oranları bulunmak ile birlikte, vade seçeneklerine göre faizlerde değişkenlik olmaktadır.

Vakıfbank Dolar Vadeli Hesabı Faiz Oranları

Vakıfbank’ın müşterilerine sunmuş olduğu mevduat hesapları arasında yer alan Vakıfbank dolar vadeli hesabı, 4 farklı seçenekte vadelendirilmektedir. 1, 3, 6 ve 12 aylık vade seçenekleri için farklı faiz oranları hesaplara yansıtılmaktadır. 1 aylık vade seçeneği için verilen faiz oranı, %0,10 olarak belirlenmiş iken, 3, 6 ve 12 aylık vade seçeneği için verilen faiz oranları ise, %1,15 olarak belirlenmiştir. Belirlenen faiz oranlarında banka tarafından açıklanmış limitler geçerli olmaktadır.

Döviz cinsinin yani doların, Türk lirasına çevrilmesi karşılığında elde edilen bedel 0 TL ile 100.000 TL aralığında ise, bahsedilen vade seçeneklerinde bulunan faizler geçerli olmaktadır. Eğer hesaplarda bulunan dolar miktarının TL karşılığı 100.000 TL’nin üzerinde ise, Vakıfbank tarafından müşterilerine farklı faiz oranları, daha yüksek seviyelerde olacak şekilde uygulanmaktadır.