TEB Bankası Vadeli Hesap Açtırma

tarafından
39
TEB Bankası Vadeli Hesap Açtırma

Ekonomik durumunuzu garanti altına almak için hesabınızda sürekli faiz işleyen bir miktar paranın olması gerekir. İşinizi kaybedebilir veya çeşitli sebeplerden ötürü yüksek miktarlarda para ödemek zorunda kalabilirsiniz. Böyle durumlarda kredi başvurusu yapmak ve borçlanmak zorunda kalmadan işlerinizi kendi paranızla halledebilmeniz için faize konulmuş bir miktar paranızın olması faydalı olacaktır.

Banka hesapları vadeli ve vadesiz olmak üzere ikiye ayrılır. Vadesiz hesaplarda bulunan para herhangi bir işleme tabii tutulmazken, vadeli hesapta yer alan paraya günlük olarak faiz işler. Birikimlerinizi değerlendirmenin en iyi yolu bir vadeli hesap açtırmaktır. Paranız bu hesapta durduğu sürece her gün değerlenecek ve kazanç getirecektir.

Vadeli hesap seçeneklerinden yararlanmak için bankanızı iyi seçmelisiniz. Birçok kişi bu işlem için TEB Bankası ile çalışmayı tercih ediyor. TEB’in oldukça yüksek faiz oranları mevcut. Birikimlerinizi değerlendirmek için TEB Bankası vadeli hesap nasıl açılır öğrenmeniz faydalı olacaktır. Yüksek faiz oranlarıyla kazanç sağlamak için mutlaka en yakındaki TEB şubesine uğrayın ve bilgi alın.

Türkiye Ekonomi Bankası’ndan vadeli hesap açtırmak için 10 TL gibi bir ücret ödemeniz gerekir. Vade süresi ise 1 ile 739 gün arasında olacaktır. TEB Bankası vadeli hesap nasıl açılır araştırıp başvurduktan sonra paranızın uzun bir süre boyunca kazanç getirmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca dilerseniz otomatik ödeme talimatı vererek maaş hesabınızdan her ay belli bir miktarı vadeli hesabınıza yatırabilirisiniz.

TEB Bankası vadeli hesabınızda bulunan para herhangi bir banka veya kredi kartıyla senkronize değildir. Bu parayı alışverişlerde kullanmak gibi bir opsiyon bulunmamaktadır. Aynı zamanda ATM’lerden çekilemez veya buradaki parayla otomatik ödeme talimatı verilemez. Paranın kullanılması için vade sonunun gelmesini beklemeniz gerekir. Vade sona erdiğinde ana parayı faiz getirileriyle birlikte çekebilirsiniz.

Vade bozma işlemi yaparak hesabınızda bulunan parayı vadenin sonlandığı günden erken bir tarihte çekebilirsiniz. Ayrıca vade sonu geldiğinde paranızı çekmemeyi tercih ederseniz vadeniz otomatik olarak bir önceki periyot kadar bir sürede yenilenecektir. Paranız hesapta ne kadar uzun süre kalırsa o kadar faiz işleyeceğini de unutmamalısınız.