Teb Bankası Dolar Vadeli Hesabı

tarafından
22
Teb Bankası Dolar Vadeli Hesabı

Teb bankası tarafından müşterilerine sunulan yatırım seçenekleri arasında, Teb bankası dolar vadeli hesabı başlığı altında bir hizmet bulunmaktadır. Yatırımlarını bankalarda değerlendirmek isteyenler ve bu sayede, tüm yatırımlarını güvence altına almak isteyenler, Teb üzerinden talep edilen vadelerde mevduat hesabı açabilmektedir. Açılan mevduat hesapları, TL, Amerikan doları ve euro olarak isimlendirilmektedir.

Mevduatların banka güvencesi altında tutulması ve belirli sürelerde değerinin döviz üzerinden korunması ve uygun vade seçenekleri ile faiz verilmesi, Teb tarafından sunulan vadeli mevduat hesaplarının özellikleridir.

Teb Bankası Dolar Vadeli Hesabı Vadeleri

Teb tarafından müşterilerine uygulanan vadeli mevduat hesabı, döviz üzerinden açılacak olunur ise, 4 farklı seçenekte vade oluşturulmaktadır. Döviz vadeli hesabı altında toplanan bu seçenekler, 1 ay, 3 ay, 6 ay ve 9 ay olarak belirlenmiştir.

Birikimlerini döviz olarak yapanlar ya da banka hesaplarına döviz cinsinden para aktararak, bu hesaplarını vadelendirmek isteyenler, bahsedilen 4 seçenekten bir tanesini tercih edebilirler. Bu sayede, hem hesaba yatırılan dolar, güncel kur üzerinden değerini koruyacak hem de aylık periyotlar haline banka tarafından belirlenen oranlarda faiz alarak artacaktır.

Teb Bankası Dolar Vadeli Hesabı Faiz Oranları

Diğer tüm mevduat hesaplarında olduğu gibi Teb bankası dolar vadeli hesabı işlemlerinde de seçilen vade oranları doğrultusunda faiz uygulaması yapılmaktadır. Türk lirasından 1, 3, 6, 9 ve 1 yıl ile üzeri vade seçenekleri bulunur iken, dolar üzerinden açılacak hesaplarda 1, 3, 6 ve 9 aylık vade seçenekleri bulunmaktadır. Bahsedilen tüm vade seçeneklerinde, Teb bankasının dolar vadeli hesabına vermiş olduğu faiz oranı %1 olarak belirlenmiştir.

Bu faiz oranından yararlanabilmek için, hesaplarda bulunacak para miktarının Türk lirası karşılığı 0 TL ile 100.000 TL aralığı olarak belirlenmiştir. Hesaplara aktarılan ya da hesaplarda bulunan dolar miktarının karşılığı olan bu TL para biriminde bulunan tüm miktarlar, %1 faiz oranından yararlanmaktadır.

Toplam dolar miktarının Türk lirası karşılığı 100.000 TL’yi aştığı zaman banka tarafından farklı faiz oranları müşterilere sunulmaktadır. Bu hizmetlerden yararlanmanın tek şartı, Teb üzerinden vadeli dolar hesabı açmak ve açılan hesabı talep edilen vadelerden bir tanesine dönüştürmektir.