Kredi Kartı Alma Şartları

tarafından
68
Kredi Kartı Alma Şartları

İlk defa kredi kartı alacaklar ve yeni kredi kartı alacak olan binlerce kişi tarafından araştırılan Kredi Kartı Alma Şartları adlı haberimizde kredi kartı nasıl alınır? Kredi kartı başvurusu nasıl yapılır? ve kredi kartı alırken dikkat edilmesi gerekenler konularına dikkat çekeceğiz. Kredi kartı almak, bir telefon veya bir sms kadar uzaklıkta olduğu gibi herkesin kredi kartı alamayacağı da bir gerçektir. Kredi kartı alabilmek için gerekli yeterlilikleri karşılıyorsanız rahatlıkla kredi kartı başvurusu yaparak kredi kartı alabilirsiniz. Kredi kartı alabilmek için gerekli olan tüm ayrıntılar burada.

Kredi kartı almak için yaş sınırı var mı?

Kredi kartı alabilmek için ve banka hesabı açtırabilmek için 18 yaşının üzerinde olmanız gerekmektedir. Ancak 18 yaşın altındaysanız ailenizden biriyle giderek banka hesabı açtırabilirsiniz veya ailenizden birine ait kredi kartına ek kart çıkartabilirsiniz. Ailenizden bir kişinin kendi kredi kartından ek kart çıkarma talebi vermesi yeterlidir. Kredi kartı alma konusunda ilk öncelik yaş sınırıdır. Eğer 18 yaş üzerindeyseniz bu maddeyi göz ardı edebilirsiniz.

Kredi notu kredi kartı almaya etkili midir?

Kredi kartı alma konusunda en dikkat edilmesi gerekenlerden biri olan bir diğer konu ise Kredi Notu‘dur. Kredi notunuz riskli seviyelerde ise veya sicilinizde haciz ve icra gibi işlemler söz konusu olduysa kredi kartı almanız bir hayli zor olacaktır. Findeks üzerinden kredi notunuzu sorgulayabilir, kredi notunuz düşükse kredi notunuzu yükseltmeye çalışabilirsiniz. Kredi notunuz; kredi kartı kullanımı, kredi kullanımı, düzenli ödeme gibi konulara göre yükselip düşmektedir. Düşük kredi notunuz olmasına rağmen yine kredi kartı alabilirsiniz, haberimizin devamında blokeli kredi kartıyla ilgili yer alan maddede detaylar bulunmaktadır. Kredi notunuzun 0 veya 1400 arasındaysa kredi ve kredi kartı almanız zorlaşacaktır ve bankalar size kredi kartı veya kredi verebilmek için teminat veya kefil talep edebilirler. Kredi notunuz 1400-1900 arasındaysa kredi kartı almakta güçlük çekmezsiniz.

Kredi kartı başvuru şartları nelerdir?

Kredi kartı alabilmeniz için siciliniz düzgün ise, aylık gelirinizin maksimum 4 katına kadar limitle kredi kartı kullanabilirsiniz. Örneğin aylık 2.000 TL geliriniz varsa alabileceğiniz maksimum kredi kartı limitiniz 8.000 TL olacaktır. Bankaların kredi ve kredi kartı kullanımınıza göre bu limite insiyatif uygulayabileceğini unutmayınız.

Bloke teminatlı kredi kartı almak

Kredi notunuz düşükse, kredi siciliniz kötüyse, takibe düşmüş kredi veya kartınız varsa kredi kartı almanız çok zor olacaktır. Bankalar size kredi kartı vermeyeceği için kredi notunuzu yükseltmeniz de zorlaşacaktır. Bunun önüne geçebilmek adına blokeli kredi kartı alabilirsiniz. Her bankada bulunmayan bu işleyiş için bankalarla görüşmeniz gerekebilir. Talep ettiğiniz kredi kartı limiti kadar bankaya blokeli bir şekilde para yatırmanız gerekmektedir. Kullandıkça ve kredi kartınızı düzenli ödedikçe kredi notunuzun yükselmesi nedeniyle kredi kartı konusunda zorluk çekmeyebilirsiniz. Blokeli kredi kartı almanız halinde kredi kartı borcunuzu aksatmanız halinde kartınız kapanabilir. Blokeli kartlarda alınan kredi kartlarının aidatları geri verilmemektedir.

Kredi kartı alabilmek için sigorta gerekli mi?

Kredi kartı ve kredi kullanımında sigorta şartı aranmıyor olsa da sigortalı bir işte çalışıyor olmanız kredi kartı almanızı daha kolay hale getirecektir. Sigortası olmayan ve findeks kredi notu az riskli grupta yer alan kişiler 1.000 TL’ye kadar limitle kredi kartı alabilmektedir. Sigortasız olmanız kredi limitinizin yüksek olmamasını sağlar. Eğer esnaf iseniz son 3 yıla ait gelirinizi belgelemeniz gerekebilir. Çalışan iseniz son 3 aylık maaş bordronuzu belgelemeniz istenebilir.

Kefilsiz ve evraksız kredi kartı veren bankalar

Kredi notunuzda problem bulunmuyorsa bir çok banka kefil ve bordro gibi evraklar istememektedir. Ancak kefilsiz ve belgesiz kredi veya kredi kartı veren bankalar arasında en avantajlı bankaları; Enpara.com kredi kartı, Cepteteb ve İNG Bank olarak sıralayabiliriz.

Kredi kartı başvurusu nasıl yapılır?

Kredi kartı başvurularınızı eğer bankada hesabınız varsa; internet bankacılığı, telefon bankacılığı veya mobil uygulama üzerinden yapabileceğiniz gibi dilerseniz şubeden de yapabilirsiniz. Eğer bankada hesabınız yoksa bir çok banka şubeden başvuru almaktadır.

Aidatsız kredi kartı

Enpara.com Kredi Kartı, Garanti Bankası Bonus Flexi, QNB Finansbank Fix Card, Vakıfbank Like Card ve Cepteteb kredi kartları aidatsızdır. Aidatsız Kredi Kartı Verenler konusunda detaylı bilgi sitemizde bulunmaktadır.