Kredi alamayanlara özel. Bloke Teminatlı Kredi Kartı Nedir? Nasıl Alınır?

tarafından
41
Kredi alamayanlara özel. Bloke Teminatlı Kredi Kartı Nedir? Nasıl Alınır?

Bloke Teminatlı Kredi Kartı Nedir? Nasıl Alınır?


Son zamanda adını sıkça duymuş olduğumuz konulardan birisi de bloke teminatlı kredi kartı olduğu söylenebilir. Öncellikle nasıl alındığına geçmeden bu kredi kartının ne olduğunu bilmeniz gerekiyor. Kredi çekmek istiyorsunuz fakat kredi notunuz buna uygun olmayabiliyor. İşte böyle bir durumda ise kurtarıcı rolü oynamaya neden olacak kredi seçeneklerinden birisi olduğunun altını çizmemiz gerekir. Genelde kredi notu düşük olan kişiler ne yazık ki kredi çekemediklerinden dolayı bu durumdan oldukça rahatsız olabiliyor. Böyle bir durumda ise izlemeniz gereken en iyi çözüm yollarından birisi de belli bir miktar nakit parayı bankaya ipotek ettirmeniz olacaktır. Bu sayede banka da belirli bir parayı ipotek ettikten sonra tarafınıza kredi desteği sağlamaya başlayacaktır. Bu karttan yararlanmak isteyen kişiler öncellikli olarak mevduat blokesi güvencesi vermek zorunda kalacaklardır. Eğer ki mevduat blokesi güvencesi verirseniz bankalar tarafından da kredi desteğinden faydalanma ayrıcalığına sahip olmaya başlarsınız.


Bloke Teminatlı Kredi Kartı Ne İşe Yarıyor?


Bloke teminatlı kredi kartı ne işe yarıyor gibi sorular aklınıza gelebilir. Daha önceden ödenmemiş olan kredi kartı borçlarınız olabilir. Doğal olarak bu borçlarınızdan kaynaklı olarak da yeni bir krediden yararlanamazsınız. Kredi notunuzun düşük olması da çoğu zaman elinizi kolunuzu bağlamaya neden olacak faktörlerden biri olmaya neden oluyor. Bu borçlarınızı kapattıktan sonra hala daha krediniz de bir olumlu onaylanma söz konusu değilse o zaman yapmanız gereken bir başka çözüm yolunun daha olduğunu söylemek mümkündür. Bu çözüm yollarından birisi de ilk iş olarak ahemen bloke teminatlı kredi taleplerinde bulunmaya başlamanız olacaktır. Bu sayede banka tarafından da paranızın bir miktarına da ipotek koyulacaktır. Fakat genel olarak bakıldığı zamanda bankadan yararlanmayı düşündüğünüz maddi desteğin en iyi şekilde sağlanmasına da yardımcı olmaya başlayacaktır diyebiliriz. Üstelik teminatlı şekilde alacağınız kredi kartı sonucunda da kredi notunuzu yükseltmeniz mümkün olabiliyor. Bu sebepten dolayı da kredi kartı çekimi içinde bloke teminatlı olanına başvurmanız kredi notunuzu yükseltmeniz konusunda katkı sağlayabilir.


Bloke Teminatlı Kredi Kart Alma


Sizleri yakından ilgilendiren bir başka önemli konular arasında da bloke teminatlı kredi kartı nasıl alındığına dair olduğunu söylemek mümkün. Bu teminatlı kredi kartının diğer kredi kartı taleplerine benzer bir başvurusu söz konusu olmuyor. Diğerlerinden ayırmaya neden olacak farklı özellikleri bulunuyor. İnternet ya da telefon üzerinden başvuru kesinlikle yapılmıyor. Bu krediden yararlanmanız adına mutlaka bankanın şubesine gitmeniz gerekecektir.

Hangi bankalar Bloke Teminatlı Kredi Kartı veriyor ?

KuveytTürk

KuveytTürk bankası; almak istediğiniz kredi kartı limiti artı %10 komisyon ile birlikte kredi kartını teslim ediyor.Örn: 2.000 tl’lk bir kredi kartı çıkartmak istemeniz durumunda bankaya; 2.200 lira veriyorsunuz.Üstelik KuveytTürk bankasında kredi kartınızı iptal etmeniz durumunda içerideki paranızı (komisyon dahil) hepsini geri alma imkanınız mevcuttur.