Çiftçi Kredisi Kampanyaları ve Faiz Oranları

tarafından
39
Çiftçi Kredisi Kampanyaları ve Faiz Oranları

Çiftçilere ve uğraştıkları işlere hemen hemen hepimiz sonsuz saygı gösteriyoruz. İnsan yaşantısına büyük önem taşıyan gerekli ürünleri hasat edip piyasaya süren çiftçiler, devlet yetkilileri tarafından da değerli bir konumda görülmek istiyorlar. Gerek düşük faizli krediler, gerekse geri ödeme kolaylığı talebinde bulunan çiftçiler için çiftçi kredisi kampanyaları ve faiz oranları konusuna değinelim.

Çiftçilere uygulanan çiftçi kredisi kampanaları ve faiz oranları gün geçtikçe boy göstermeye devam ediyor. Bankalar, çiftçilere özel sunmuş olduğu kredi ve kampanyalar doğrultusunda, çiftçilerden bazı şartları yerine getirmelerini istiyorlar. Çiftçi kredisi kampanyaları ve faiz oranları durumundan faydalanabilmek için, TKDK’dan onay alınan belgeye ve çiftçi kayıt sistemine bağlı olmak gerekiyor. Bankalar bu kurallar doğrultusunda çiftçi kredisi kampanyalarında oldukça güzel teklifler sunuyor. Bu bankalar arasında çiftçi kredisi kampanyaları ve faiz oranları konusunda en cazip bankalar Ziraat Bankası ve Denizbank olarak göze çarpıyor.

Ziraat Bankası Çiftçi Kredisi

Ziraat bankası çiftçi kredisi için çeşitli kampanyalar sunuyor. Devlet denetimi altında olan Ziraat Bankası, diğer bankalara nazaran çiftçinin yüzünü güldürmeyi başarmış gözüküyor. Çiftçiye sunulan kampanyalar ve düşük faiz oranları, bankanın tercih edilmesinde büyük önem taşıyor. Ziraat Bankası çiftçi kredisi detayları;

  • Örtü Altı Çiftçi Kredisi İçin Üst Limit 10.000.000 TL Olarak Belirlenmiştir. 750.000 TL’ye Kadar %75 Faiz İndirimli Kredi İmkânı
  • 100.000 TL’ye Kadar %50 Faiz İndirim İmkânı
  • Yem Bitkileri İçin Çekilebilecek Kredi İçin Yıllık %100 Faiz İndirimi
  • Tohum, Fidan, Fide Üretimi İçin Tahsil Edilecek Çiftçi Kredisi İçin %100 Faiz İndirimi ve Faizsiz Kredi İmkânı
  • Süs Bitkisi Üretimi İçin %50 Faiz İndirimi
  • Yurtiçi Fidan Kullanımı İçin Çiftçi Kredisine %50 İndirim
  • Yurtiçi Tohum, Fide ve Fidan Kullanımları İçin %50 Faiz İndirimi İmkânı
  • Sera Yatırımları İçin Çekilebilecek Çiftçi Kredisi İçin %100 Faiz İndirimi ve Faizsiz Kredi

Denizbank Çiftçi Kredisi

Tıpkı Ziraat Bankası gibi Denizbank çiftçi kredisi konusunda da uygun faizler sunan bir bankadır. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’na ait olan Genç Çiftçi Hibe Destek Programı’ndan hibe ile hak kazanan çiftçilere, %1.29’dan başlayan faiz oranları ile Denizbank çiftçi kredisi imkânı sunulmaktadır. Ayrıca 18 aya vara vadesiz ödeme imkânları da çiftçinin yüzünü güldüren sebepler arasında yer almaktadır. Hasat dönemine göre çiftçi kredisi ödemesi yapılabilmekle birlikte, diğer dönemlerde de muaf olunabilmektedir. 50.000 Türk Lirası Denizbank çiftçi kredisi çekmek isteyen bir çiftçi, %1.29 ila %1.69 arasındaki faiz oranları ile birlikte çiftçi kredisine sahip olabilmektedir.