2019 Kredi Faiz İndirimi

tarafından
264
2019 Kredi Faiz İndirimi

Merkez Bankası Başkanlığına Murat Uysal’ın gelmesiyle başlayan faiz indirimleri ile piyasa oldukça rahatlamış durumda. Temmuz ayında %24 oranında olan faiz oranları 3 ayda 10 puan gerilerken; konut kredisi, ihtiyaç kredisi ve taşıt kredisi faiz oranları da dip yapmış durumda. Kredi faiz oranları %1’in altına doğru gerilemeyi sürdürürken emlak ve otomotiv sektörlerinde hareketlenmeler başladı. Konut satışları 2019 yılı içerisinde rekor rakamlara yükselirken bankalar tarafından yapılan son kampanyalar ile otomotiv satışlarında da artışlar başladı. Uygun kredi faiz oranlarından yararlanmamış olan veya kredi çekecek olan vatandaşlar tarafından Kredi Faiz Oranları araştırılmakta. Bankaların sürekli olarak kampanya yapmasının ardından gözler bankaların yeni kampanya ve indirimlerine çevrilmiş durumda. Peki Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank konut kredisi faiz oranları ne kadar? Özel bankaların konut kredisi faiz oranları ne kadar? İşte konut kredisi, İhtiyaç Kredisi ve Taşıt Kredisi faiz oranlarının son durumları.

Ziraat Bankası Kredi Faiz Oranları Ne Kadar?

Ziraat Bankası, konut kredisinde faiz oranını %1’in altına indirerek 0.99’dan konut kredisi vermeye başlamıştı. Yaklaşık 2 aydır %0.99 orandan konut kredisi vermeye devam eden Ziraat Bankası 10 ve 15 yıl gibi vade seçeneklerini de barındırıyor. İhtiyaç, Konut ve Taşıt kredisi oranları da alttaki gibi.
Konut Kredisi Faizi : %0.99
İhtiyaç Kredisi Faizi : %1.35
Taşıt Kredisi Faizi : %1.25

Vakıfbank Kredi Faiz Oranları Ne Kadar?

Kamu bankalarının işbirliği yapmasıyla Vakıfbank da vatandaşlar için kredi faizlerini düşürmüş durumda. Yaklaşık 2 aydır %0.99 ile konut kredisi vermekte. Vakıfbank yeni konut alımlarında konut kredisinde 15 yıla kadar vade seçeneği sunuyor. Ayrıca Taşıt ve İhtiyaç Kredilerinde de vatandaşları rahatlatacak faiz indirimleri yapıldı. İşte Vakıfbank Kredi Faiz Oranları.
Konut Kredisi Faizi : %0.99
İhtiyaç Kredisi Faizi : %1.35
Taşıt Kredisi Faizi : %1.25

Garanti Bankası Kredi Faiz Oranları Ne Kadar?

Konut Kredisi Faizi : %1.20
İhtiyaç Kredisi Faizi : %1.39
Taşıt Kredisi Faizi : %1.44